Wyniki Konkursu Fotograficznego pt.

Wyniki Konkursu Fotograficznego pt. "Przeszłość w obiektywie. Dziedzictwo wokół nas” 2023

Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach uprzejmie informuje, że dnia 14 listopada br. miało miejsce posiedzenie Jury Konkursu Fotograficznego pt. "Przeszłość w obiektywie. Dziedzictwo wokół nas", na którym dokonano oceny nadesłanych zdjęć.

W konkursie mogły wziąć udział dzieci i młodzież w II kategoriach wiekowych:

I grupa - klasy IV - VIII szkoły podstawowej

II grupa - szkoła ponadpodstawowa

Celem Konkursu jest odkrywanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, identyfikacja oraz bliższe poznanie przez uczestników różnorodnego charakteru pomorskiej architektury, a także pogłębienie wiedzy o bogatej historii regionu. Ma on również uwrażliwić, skłonić do zastanowienia się nad wartością i stanem zachowania zabytków, poprzez pokazanie przykładów dbałości o nie, jak i zagrożeń oraz braku należytej troski o ich ochronę.

Jury podczas oceny prac kierowało się następującymi kryteriami:

- zgodność z tematem,

- pomysł,

- oryginalność,

- samodzielność.

Prace oceniało Jury w składzie:

Daniel Frymark - fotograf

Barbara Zagórska - historyk sztuki

Sabina Stawska - Połom - edukator muzealny

Anna Depka Prądzyńska - sekretarz konkursu

Nagrodzone prace:

I grupa - szkoła podstawowa kl. IV - VIII:

Nagroda główna:

Martyna Jezierska, lat 13, SP Myśligoszcz, "Kościół Rzymskokatolicki pw. Św. Michała Archanioła w Słupi"

Wyróżnienia:

- Ignacy Jędraszczyk, lat 11, Chrześcijańska Szkoła Montessouri, "Kiszarnia, Pompa PKP, Wieża ciśnień"

- Soraya Essaadi, lat 10, kl. IV, SP 8, "Kapliczka Maryi w Chojniczkach, bunkier w Męcikale, krzyż w Chojniczkach"

II grupa - szkoły ponadpodstawowe:

Nagroda główna:

Szymon Karliński, lat 14, LO Czersk, "Czerskie cmentarze"

Wyróżnienia:

- Dominika Borzyszkowska, lat 16, Technikum nr 3 w Chojnicach, "Zabytki epok minionych zamknięte w nowej architekturze (Zamek Zaborski, Kaplica Imienia Sługi Bożego Jana Stoltmanna)"

- Jan Schultz, lat 15, Technikum nr 3 w Chojnicach, "Brama Człuchowska oraz Bazylika Mniejsza w Chojnicach"

Wszystkim Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w Konkursie i już dzisiaj zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji. Laureatom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród oraz pamiątkowych dyplomów do Bramy Człuchowskiej od dnia 22 listopada br.