Edukacja czytania obrazu. Przygoda ze sztuką współczesną

W sobotę 4 marca, o godz. 13.00 zapraszamy na wykład pt. Kolekcja Galerii Współczesnej Sztuki Polskiej w Muzeum w Chojnicach – inaugurujący projekt edukacyjny Stowarzyszenia Centrum Kultury Podziemia i Muzeum pn. Edukacja czytania obrazu.

Podczas cyklu muzealnych spotkań dla młodzieży w marcu i kwietniu 2023 r. w formie wykładów i warsztatów autorka projektu – Wioletta Klugowska – przekona nas z pewnością, że sztuka współczesna nie musi być wcale niezrozumiała, czy trudna i warto ją poznawać, oglądać, a może z czasem polubić. Projekt ma na celu poznawanie sposobów analizy elementów formy i treści obrazów oraz podjęcie indywidualnych prób interpretacji dzieł sztuki współczesnej, w oparciu o wybrane przykłady malarstwa z muzealnej Galerii Współczesnej Sztuki Polskiej.

Wykład inauguracyjny z prezentacją aktualnego stanu znakomitej kolekcji polskiej sztuki współczesnej w Muzeum w Chojnicach przedstawi Barbara Zagórska. Zapraszamy do Bramy Człuchowskiej!