MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Spotkania muzealne
(11kB)

Kaszubska regionalna sztuka ludowa jest jednym z priorytetów działalności muzeum. Opiera się ona na stałych kontaktach z twórcami ludowymi, wzajemnej wymianie informacji o rozwoju twórczości, udziałach w wystawach, konkursach, publikacjach. Przykładem takich muzealnych spotkań były odwiedziny u Józefa Chełmowskiego w Brusach –Jagliach.

Józef Chełmowski zmarł
6 lipca 2013 r.
Odszedł wielki twórca kaszubski, który swoją twórczością obudził bogactwo duchowe kultury ludowej Kaszub.

Wydawnictwa
(11kB)

Katalog wystawy pt. Ostoja Lniscy. Pomiędzy akademią a sztuką ludową. Rodzinny dwugłos o sztuce, prezentuje jej treści, zachęcając do zapoznania się z ciekawą, nietypową koncepcją jej scenariusza. Przygotowany i wydany wspólnie przez Muzeum H – E w Chojnicach i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie...

Pozdrawiam Łucja

Strona główna » Pozdrawiam Łucja

Na początku lutego, w ramach wypożyczenia międzymuzealnego, do Złotowa wyjechały prace należące do zbiorów sztuki naszego Muzeum.  Jeszcze do 15 marca w Muzeum Ziemi Złotowskiej można oglądać wystawę pt.: Pozdrawiam Łucja, w której biorą udział. Eksponowane obrazy są dziełami Łucji Warpińskiej - pochodzącej ze Złotowa artystki tworzącej przede wszystkim w technikach olejnej i impastów polimerowych, lecz zajmującej się też grafiką oraz medalierstwem. Wszystkim zainteresowanym polecamy wizytę w Muzeum Ziemi Złotowskiej, a jako zachętę pokazujemy jedną z jej prac prezentowanych na ekspozycji: Żaglówki nad Jeziorem Charzykowskim, który namalowała w 1991 roku.

 

(11kB)