MUZEUM HISTORYCZNO-ETNOGRAFICZNE im.JULIANA RYDZKOWSKIEGO
W CHOJNICACH
Wystawa w Sworach
(11kB)

 


 

(11kB)(11kB)
Wydawnictwa
(11kB)

monograficzny album prezentujący niepowtarzalną twórczość jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów ludowych Kaszub - Józefa Chełmowskiego z Jaglii k. Brus
/powiat Chojnice/. 


Obradom XIII Konferencji Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego organizowanej w dniach
12-13 maja 2016 roku
w Chojnicach - Charzykowach
towarzyszyła wystawa:

 

(11kB)

Między surrealizmem a abstrakcją. Kosmiczne peregrynacje

Aktualne wystawy » Między surrealizmem a abstrakcją. Kosmiczne peregrynacje

Wystawa malarstwa Justyny Rebelki  – Czapiewskiej z Torunia
- czynna w gotyckiej Bramie Człuchowskiej muzeum w Chojnicach do 31 marca 2021 r.

Justyna Rebelka – Czapiewska jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom w zakresie malarstwa uzyskała w pracowni prof. Janusza Kaczmarskiego w 1992 r. Studia podyplomowe zrealizowała w Collegium Civitas w Warszawie o profilu tematycznym: Historia Sztuki. Perspektywa społeczna i polityczna. Jest członkiem ZPAP. Zawodowo związana z I Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu, gdzie prowadzi klasy o profilu kulturowo - artystycznym, przygotowującym do studiów wyższych  na kierunkach artystycznych.

W swojej twórczości najchętniej wypowiada się w malarstwie, zajmuje się też rysunkiem, projektowaniem i fotografią. Obszar artystycznych penetracji Autorki skupia się wokół zagadnień plastycznych poszukujących symbolicznych relacji przestrzeni i koloru, zarówno w konwencji abstrakcji, jak i umownej, bliskiej surrealizmowi  figuracji. Ekspozycję indywidualną Autorki w Muzeum w Chojnicach – dziewiątą w Jej dorobku twórczym– współtworzy 30 obrazów olejnych.

Dotychczasowe cykle rysunkowe i malarskie: „Transgresje”, „Wnętrza”, „Imaginacje”, „Pejzaże”, „Fazy Księżyca – konfiguracje”, „Konstelacje”, „Zaćmienia” prezentowała na wielu wystawach i przeglądach zbiorowych, w tym o charakterze okręgowym i ogólnopolskim, współpracując w szczególności z Galerią Sztuki Wozownia w Toruniu. Liczne prace Autorki znajdują się w zbiorach prywatnych.

Wystawa w Bramie Człuchowskiej czynna będzie do 31 marca 2021 r.